gishur-conflict.co.il

גירושין בהסכמה - כל מה שאתם צריכים לדעת


גירושין בהסכמה הינו שם כללי להליך גירושין, ברוב המקרים בגישור, שבו תהליך הגירושין נעשה בהסכמת שני הצדדים בצורה משותפת, תוך תקשורת שמטרתה הגעה להסכמות משותפות שעל בסיסן יבנה הסכם גירושין שיוכל לאפשר לבני הזוג להמשיך בחייהם בצורה תקינה ואחראית.

הליך גירושין הוא אומנם סגירת דלת אבל הוא לא סוף החיים. זוגות רבים (לצערנו) מגיעים למצב שבו הם מעוניינים לסיים את הנישואין ולהתגרש, אבל מצד שני, מצב זה פותח בפניהם את הפתח להמשך חיים ומערכות זוגיות נוספות, נעימות ומתאימות יותר אולי.
בהליך גירושין בהסכמה – ישנו ערוץ תקשורת בין בני הזוג, למרות הסכסוך והקשיים, הם מסוגלים לתקשר ולדבר ולהגיע להסכמות. אחת ההסכמות הראשונות וגם אחד המכשולים הגדולים בדרך לגירושין בהליך מוסכם – היא להסכים בכלל על הגירושין עצמם. פעמים רבות, פונה אלינו צד אחד בזוגיות (גבר או אישה) ומעוניין לברר על גישור גירושין ובמה כרוך הדבר. בשלב זה, במספר רב של פעמים, בן הזוג אינו מסכים או אינו מעוניין ולעיתים אף אינו יודע על כוונותיו של הגורם שפנה אלינו. במקרים אלו אנו מסבירים שאחת ההחלטות הראשונות ביותר, אבל גם החשובות ביותר בתחילת התהליך היא – להסכים על הליך גירושין משותף ומוסכם שהוא ברוב המקרים גישור. כשבשלב הראשוני אין הסכמות ויצר הקרב והמלחמה הוא חזק, זהו השלב בו זוגות רבים מגיעים לידיהם של עורכי דין שעוסקים בגירושין, שמצדם פעמים רבות מובילים את הסכסוך כולו להגדלת הפערים והנתק בין בני הזוג ומשם הדרך למלחמת תביעות והשמצות – קצרה ביותר.

כיצד מתחילים?

כמו שכתבנו למעלה, השלב הראשוני הוא לגרום לבן הזוג להבין – שהליך של גישור גירושין שהוא הליך גירושין בהסכמה, הוא ההליך הנכון והחכם יותר (כמובן שיש מקרים בהם חובה לגשת לבתי המשפט). בגלל שמדובר על הליך לא פורמלי, מומלץ להגיע לפגישה ראשונה שאינה מחייבת ולבדוק את התאמת ההליך למקרה שלכם. בכל שלב ניתן להפסיק את ההליך ולהגיע לבתי המשפט, זה קורה לעיתים נדירות ביותר.
אם התחלתם בבתי המשפט ושכרתם עורכי דין, עדיין אפשר לעצור הכל במידה ואתם מסוגלים לתקשר ולהסכים על העצירה. גישור לא ניתן לבצע ולקיים במעמד צד אחד וללא הסכמת שני הצדדים.

דברו איתנו ונשמח לייעץ ולעזור בכל שאלה 072-3316000

מה כולל ההליך?

הליך גישור, גירושין בהסכמה, כולל סדרה של פגישות בחדר ניטרלי שבהן משתתפים בני הזוג והמגשר (לעיתים יותר ממגשר אחד). בדרך כלל נעשית סדרה של פגישות, בממוצע 3-6 פגישות, שבהן מגיעים בני הזוג להסכמות, ללא צורך בפשרות, ללא צורך בויתורים – הסכמות אמיתיות מול האינטרסים האמיתיים. לאחר השגת ההסכמות, מנסחים הסכם גירושין משפטי שצריך לקבל את אישור בית המשפט ולהפוך לבעל תוקף של פסק דין. הסכם גירושין יכלול את כל הנושאים החשובים שצריך להסדיר: חלוקת רכוש, מזונות (ילדים ואישה), משמורת, הליך הגט ונושאים נוספים.

חשוב להבין – הסכם גירושין קיים בכל הליך גירושין. אבל הסכם גירושין, שהושג לאחר בניית הסכמות משותפות על ידי שני בני הזוג, הוא הסכם שיאפשר המשך חיים משותפים גם לאחר הגירושין בכל הקשור בטיפול בילדים ועוד. הסכם גירושין שהושג בבית המשפט הוא הסכם שהתקבל עבורכם על ידי עורכי דין ושופטים ולעיתים רבות, בניגוד לרצונכם ודרישותיכם.

מי מטפל בגירושין בהסכמה?

למעשה היות ובדרך כלל מתייחסים לנושא גירושין בהסכמה בהקשר של גישור, אז מגשר גירושין הוא הגורם שמוביל ומנהל את הליך הגירושין. הוא יכול להיות עורך דין אבל לא חייב. את הסכם הגירושין שהושג לאחר הליך הגישור – מומלץ מאוד שיראה או אפילו ינסח – עורך דין שמכיר ומתמצא בתחום דיני משפחה על כל המשתמע מכך.
בשנים האחרונות גם עולה אופציה של גירושין בשיתוף פעולה – שהינו גם הליך גירושין בהסכמה, אבל בשונה מהליך גישור שמחייב הסכמת שני הצדדים לתהליך, בגירושין בשיתוף פעולה לכל צד יש עורכי דין מייצגים אבל הם אינם עושים זאת בבית המשפט אלא בהליך אישי ומשתף.

מכון הוגן לגישור כבר גישר במקרים רבים של גירושין. יש לנו את הניסיון והיכולת להוביל אתכם בהליך גירושין בהסכמה בצורה שתביא אתכם לסיום ההליך בזמן הקצר ביותר, בעלות הנמוכה ביותר ועם מינימום נפגעים. נשמח לשוחח $$29/05/2016    gishur-conflict.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר gishur-conflict.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 gishur-conflict.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
נשמח לשוחח איתכם ולמסור מידע נוסף - מגשרים שלנו עומדים לרשותכם!
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!